13 december 2017
Evenement
Proeflocatie Composteren: Nieuweweg 4, Westerbeek
De Kijkdag Coöperatief Composteren in Agro As de Peel staat in het teken van kennis delen die is opgedaan aan de hand van het composteren van de restmaterialen op de proeflocatie.
Om de kwaliteit van de landbouw in Noordoost-Brabant te behouden, zal de bodem toekomstbestendig gemaakt moeten worden. Een van de manieren van bodemverbetering is het toedienen van organische reststromen. Door het gebruik van compost als bodemverbeteraar zal op lange termijn de effectieve oogst toenemen. Na theoretische onderzoeken richt dit onderzoek zich op het in de praktijk opzetten van verschillende soorten composteringstechnieken.
Cas en Luuk, studenten Milieukunde aan HAS Hogeschool, geven een presentatie over de manier van composteren die is gekozen op de proeflocatie. Jos en Lucas Verstraten, ondernemer en zoon, zullen een korte toelichting geven over hun bevindingen van de compostproef. Koen Linders, pioenkweker uit Sint-Hubert, geeft een korte presentatie over zijn compostering met bladafval.
Na de presentaties volgt een demonstratie van het keren van de composthopen. Zichtbaar wordt gemaakt hoeveel tijd dit in beslag neemt. Na deze demonstratie is er ruimte om eigen ervaringen en kennis te delen met elkaar onder het genot van een hapje en een drankje.
Aanmelden
Belangstellenden voor deze Kijkmiddag kunnen zich (gratis) aanmelden via c.wilting@student.has.nl.
Programma
13.00 u Inloop
13.30 u Presentatie Cas en Luuk
13.50 u Presentatie Jos en Lucas Verstraten
14.00 u Presentatie Koen Linders
14.10 u Demonstratie compost keren
14.30 u Netwerkborrel en afsluiting
