Natuurinclusieve en biologische landbouw als kans
30 maart 2022
Online en op locatie bij Beukenhof in Biezenmortel
Brabant wil naar naar 500 natuurinclusieve boeren en 15% biologisch in 2030. Hoe krijgen we dat met elkaar voor elkaar? Wat heeft de agrarische ondernemer nodig? Hoe krijgen we het verdienmodel op orde? Welke ondersteuning en stimulans kan de overheid daarbij bieden?
Deze vragen staan centraal tijdens deze themabijeenkomst die wordt georganiseerd door de provincie Noord-Brabant. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor agrarische ondernemers en partijen die vanuit hun positie in de agrifoodketen een rol kunnen spelen in het toekomstige verdienmodel van de biologische of natuurinclusieve ondernemer.
Programma
13.45 Ontvangst deelnemers op locatie Beukenhof in Biezenmortel
14.30 Welkom door voorzitter Marjolein Keuning
14.35 Provinciale ambities voor natuurinclusief en biologisch ondernemen, kansen en uitdagingen - Elies Lemkes, gedeputeerde Landbouw en Voedsel
14.45 Keynote ‘Het verdienmodel van een natuurinclusieve / biologische bedrijfsvoering vanuit het perspectief van de samenleving van morgen’ - Paul Kortekaas, Triodos Bank
15.05 Wat heeft de ondernemer nodig om vertrouwen te krijgen in het verdienmodel zodat de stap naar natuurinclusief wordt gezet? - Dorieke Goodijk, KoningBoer
15.15 Gesprek o.l.v. de voorzitter
15.40 Themagesprekken:
- Van subsidie naar structureel belonen van maatschappelijke diensten
- Kosten en baten bezien vanuit een natuurinclusieve bedrijfsvoering
- Van belemmering naar nieuwe ontwikkelkansen in (landbouw)gebieden dichtbij kwetsbare natuur
- Balans tussen aanbod en afzet in de biologische landbouw
16.50 De belangrijkste bevindingen uit de 4 themagesprekken kort samengepakt
17.30 Einde
Meer informatie en aanmelden
Wil je deelnemen? Bekijk hier het volledige programma en meld je direct aan. Deelname is gratis.
De bijeenkomst vindt plaats op locatie in Biezenmortel. Daar zijn geen plaatsen meer beschikbaar. Aanmelden voor de livestream is nog wel mogelijk.