Eerste product (bijna) op de markt
Het concept Finca Local van Luc Roefs (werkzaam bij Roze Bunker) bevindt zich in de spannende opstartfase. Finca Local brengt (maaltijd)soepen en andere convenienceproducten met typisch Nederlandse bonen, geïnspireerd door de Spaanse en Latijns-Amerikaanse keukens, op de markt. Luc is druk bezig met het opstellen van zijn bedrijfsplan, het ontwikkelen van recepturen, branding en het zoeken naar een geschikte productielocatie. Met zijn mentor Marieke Laméris (Lekker Lupine) kan hij sparren over de uitdagingen die op zijn pad komen om van idee naar een daadwerkelijk product te gaan. Binnenkort brengt hij zijn eerste product uit, namelijk Salmorejo, een Spaanse soep, met een aangepast receptuur met heerlijke lokaal geteelde bonen.
Van wetenschap naar praktijk
JUMPer Cecé de Boon heeft een duidelijk doel voor ogen: hij wil met zijn bedrijf HandjeVol gezondheidswinst door voeding creëren en een gezonder snackaanbod op basis van noten bereiken. Dat doen hij en zijn collega’s door de laatste wetenschappelijke inzichten direct te vertalen naar de praktijk. De notenmix van HandjeVol is geanalyseerd en bestaat uit een mix die optimaal is samengesteld. Tijdens JUMP leerde Cecé al veel over zichzelf, zowel als persoon en als ondernemer. De stip op de horizon? “Dat is verbreding richting sportverenigingen en hotels, een concept voor een nieuw product lanceren en uiteindelijk ook met een tweede groothandel in gesprek.” Een mooi wapenfeit: HandjeVol is officieel leverancier bij Bidfood Nederland.
Productie vertienvoudigd
Maryze Zembowicz (Chillbits) produceert ijsblokjes van geredde groenten en fruit (die de supermarkt niet halen) om daarmee de lekkerste drankjes te maken. Zo is ChillBits hét verantwoorde alternatief voor suikerhoudende frisdranken en siropen. Bij de start van JUMP zocht ze naar antwoorden op vragen als ‘hoe kan ik mijn product efficiënt in de foodservice- en retailmarkt positioneren, zodat men het doel ervan begrijpt en wil kopen?’ en ‘hoe kan ik groeien op het gebied van leiderschap, sales en decision making als ondernemer?’. ChillBits gaat als een speer: de productie voor Bidfood is gestart (en daarmee is haar productie vertienvoudigd), een alternatief product wordt ontwikkeld en ze zoekt naar nieuwe verkooppunten in de horeca. De kers op haar werk: ChillBits is genomineerd voor Beste Food & Agri Startup 2025. Op 27 maart a.s. weten we wie de winnaar is!
Ook Luc van den Brand (G’AERD), Laura Melenhorst (SUCKERS), food scientist Samantha Janssen en Victor Boone (Happy Goats Goodness) nemen deel aan de huidige editie van JUMP. Binnenkort lees je hoe ver zij al zijn gekomen binnen het programma JUMP.